Ślub oraz wesele to jedne z ważniejszych momentów w życiu, dlatego warto je zorganizować tak, by były niezapomniane przez długie lata. Wiele młodych par decyduje się na organizacje wesela w plenerze, dzięki temu ich wyjątkowy dzień odbywa się w niesamowitym i romantycznym otoczeniu. Wesele pod gołym niebem ma nieśmiały urok i klimat, ale jego organizacja wymaga sporo pracy. W poniższym artykule przeczytamy, jakie wady i zalety ma organizacja ceremonii ślubnej pod namiotem.
Spis treści:
- # Dlaczego ślub i wesele w plenerze stają się coraz bardziej popularne?
- # Ślub w ogrodzie – za i przeciw
- # Zalety organizacji ślubu na świeżym powietrzu
- # Jaki wady może mieć ślub plenerowy?
- # Czy warto zorganizować wesele w ogrodzie?
Dlaczego ślub i wesele w plenerze stają się coraz bardziej popularne?
Z roku na rok coraz więcej par decyduje się na organizację ślubu i wesela na świeżym powietrzu. Tego typu uroczystości mają wyjątkowy klimat. Charakter wesel staje się swobodniejszy, a piękne otoczenie natury dodatkowo nadaje przyjęciu magii. Szczególny urok mają przyjęcia na świeżym powietrzu, które utrzymane są w stylu boho lub mają rustykalny motyw przewodni.
Zdaniem eksperta
Młoda para często uzależnia termin swojego ślubu od dostępności sali weselnej. Obecnie na wynajęcie domu weselnego narzeczeni czekają około roku czy dwóch, co dla niektórych może okazać się problematyczne. Poza tym niektóre młode pary chcą odejść od tradycyjnych sal na rzecz personalizowanych i nietypowych rozwiązań. Przyjęcie w plenerze daje możliwość zorganizowania mniej formalnej uroczystości, co sprzyja budowaniu intymnej atmosfery – mówi Jakub Mendyka z Twój Dzień.
Ślub w ogrodzie – za i przeciw
Decydując się na ślub i wesele na świeżym powietrzu, trzeba dokładnie poznać zalety i wady organizacji tego typu wydarzenia. Ślub i przyjęcie plenerowe wymagają dokładnego przygotowania, które będzie się nieco różnić od tego, które organizowane jest w zamkniętej sali. Otwarta przestrzeń daje mnóstwo nowych możliwości, ale niesie też ryzyko związane z wystąpieniem niesprzyjających warunków pogodowych. Poniżej zebraliśmy najważniejsze zalety i wady ceremonii ślubnej pod gołym niebem.
Zalety organizacji ślubu na świeżym powietrzu
Urządzenie wesela plenerowego niesie wiele korzyści. Jedną z zalet jest niezwykły urok wydarzenia. Zakochani przysięgają sobie miłość w pięknym i romantycznym otoczeniu przyrody, wśród kolorowych kwiatów, łąk i lasów. Naturalne światło dodaje uroku uroczystości, a zdjęcia zrobione w takiej malowniczej okolicy wyglądają magicznie.
Młoda para ma pełną dowolność w wyborze lokalizacji, nie musi już uzależnić terminu swojego wymarzonego dnia od dostępności sali czy restauracji. Otwarta przestrzeń pozwala na zaproszenie większej ilości gości i zorganizowanie dla nich niezapomnianych atrakcji. Ślubne karaoke z zespołem czy zabawy zapewniane przez DJ-a wodzireja będą strzałem w dziesiątkę. Plenerowe przyjęcie weselne pozwala na większą swobodę i daje więcej możliwości odnośnie spersonalizowania takiej uroczystości.
Polecamy artykuł: Jak mądrze rozplanować rozkład stołów weselnych? Proste triki i porady
Jaki wady może mieć ślub plenerowy?
Decydując się na wesele w otwartej przestrzeni, należy pamiętać o wyzwaniach, jakie się z tym wiążą. Jednym z czynników, na które nie mamy wpływu, a bezpośrednio oddziałują na przebieg całej uroczyści, są warunki pogodowe. Niespodziewany deszcz i wiatr mogą zakłócić przebieg uroczystości. Ustalając termin i miejsce ślubu, nie mamy pewności, jaka pogoda będzie tego konkretnego dnia, dlatego plenerowe ceremonie ślubne odbywają się zazwyczaj w miesiące letnie. Nie możemy zapomnieć, że uroczystości odbywające się w plenerze związane są z wystąpieniem komarów i innych owadów, dlatego planując wesele w ogrodzie, trzeba zakupić specjalne środki, które będą je odstraszać.
Dodatkowo tego typu uroczystość jest kosztownym wydatkiem. Choć na pierwszy rzut oka wynajem przestrzeni plenerowej może być tańszy niż tradycyjna sala weselna, trzeba doliczyć koszty wynajmu namiotu weselnego, rozłożenia parkietu do tańczenia, przygotowania cateringu, koszty wynajmu stołów krzeseł, dekoracji wewnątrz, oświetlenia dekoracyjnego, nagłośnienia i obsługi technicznej. Urzędnik stanu cywilnego za udzielenie ślubu w plenerze pobiera wysoką prowizję, a poproszenie księdza o ślub plenerowy wiąże się z wydawaniem specjalnej zgody od biskupa.
Czy warto zorganizować wesele w ogrodzie?
Pomimo wielu wad i trudności, jakie wiążą się z organizacją przyjęcia w plenerze, zorganizowanie wesela na świeżym powietrzu jest niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla zaproszonych gości, jak i młodej pary. Przyjęcie w plenerze, może być wyzwaniem dla wielu narzeczonych, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonej agencji eventowej.Grupa specjalistów będzie odpowiadać za poprawne działanie całego zaplecza technicznego, a my będziemy mogli się cieszyć się magią chwili w niesamowitym otoczeniu przyrody.
Przeczytaj na naszym blogu również: